خانهاخبار
طرح پیشنهاد دو برابر شدن عوارض گوشی های بالای ۶۰۰ دلار

طرح پیشنهاد دو برابر شدن عوارض گوشی های بالای ۶۰۰ دلار

در روزهایی که همه از ریزشی شدن قیمت موبایل زیر سایه کاهش نرخ ارز صحبت می‌کردند به نظر می‌رسد که قرار است منتظر افزایش ناگهانی قیمت‌ها در بازار موبایل به خصوص قیمت آیفون باشیم.
۲۴ خرداد ۱۴۰۲

اخیرا دبیر انجمن واردکنندگان موبایل در گفت‌وگویی به طرحی برای افزایش تعرفه گمرکی واردات آیفون اشاره کرده است.

مهدی عبقری، به دولت پیشنهاد کرده است که همچون ترکیه از منافع واردات آیفون بهره‌مند شوند. وی در این‌باره گفته است: ««ما در جلسه کمیسیون اقتصادی دولت شرکت کردیم و طرحی پیشنهاد کردیم که طبق آن، تعرفه گمرکی واردات تجاری آیفون 25 درصد شود. با توجه به قانون بودجه مجلس، درصورت درصورت موافقت و ابلاغ این طرح ، تعرفه واردات مسافری آیفون نیز 50 درصد خواهد شد.»

البته باید اشاره کرد که این طرح درحال بررسی است و درصورت موافقت دولت، ابلاغ خواهد شد.

image

 

از سوی دیگر گفته می‌شود که قرار است تعرفه واردات تجاری تلفن‌های همراه بالای 600 دلار (فارغ از گوشی‌های اپل)، 2 برابر شده و به 30 درصد برسد؛ موضوعی که عبقری آن را رد کرده و شایعه خوانده است.

در هر صورت هنوز تکلیف این پیشنهاد مشخص نیست اما آنطور که برخی از فروشندگان می‌گویند اجرای این طرح می‌تواند باعث رشد قیمت‌ها در بازار موبایل شود و گوشی‌های گران‌قیمت بیشترین افزایش قیمت را شاهد خواهند بود. بنابراین نمی‌توان با توجه به نرخ ارز انتظار کاهشی شدن قیمت‌ها در این بازار را داشت.جدیدترین‌ اخبار

Honor-x50i-gsm-ir
مشخصات فنی کامل میان‌رده جدید آنر لو رفت

آنر به زودی از یک گوشی میان‌رده به نام آنر X60i رونمایی خواهد کرد که حالا مشخصات فنی آن فاش شده است.

بیشتر بخوانید
خبری ناامید کننده برای کسانی که در انتظار آیفون ۱۷ هستند

در روزهای اخیر خبری داشتیم مبنی بر اینکه آیفون ۱۷ از تراشه فوق‌العاده ۲ نانومتری شرکت TSMC استفاده خواهد کرد که قدرت بسیار بیشتری را همراه با مصرف بسیار کمتر به ارمغان می‌آورد. حالا افشاگری معتبر این خبر را رد کرده است.

بیشتر بخوانید
شرکت HMD قصد دارد دو گوشی کاملا جدید را رونمایی کند

گوشی‌های کرِست و کرِست مکس دو گوشی هستند که گفته می‌شود به هیچ عنوان ربطی مدل‌هایی مانند پالس از این شرکت ندارند که فقط تغییر نام داده شده باشند؛ بلکه دو گوشی قدرتمند با ویژگی‌های قابل توجه و متفاوت هستند.

بیشتر بخوانید