خانهاخبار
با مک پرو جدید اپل دیگر هیچ دستگاه مبتنی بر تراشه اینتل را نمی‌فروشد

با مک پرو جدید اپل دیگر هیچ دستگاه مبتنی بر تراشه اینتل را نمی‌فروشد

پس از سه سال انتقال اپل به تراشه‌های اختصاصی خود کامل شد.
۱۶ خرداد ۱۴۰۲

اپل دیشب نسخه اپل سیلیکون مک پرو را معرفی کرد که از تراشه جدید M2 Ultra استفاده می‌کند و با این بروزرسانی، انتقال این شرکت به تراشه‌های اپل سیلیکون اکنون کامل شده است. اولین مک اپل با تراشه اختصاصی آن در سال ۲۰۲۰ عرضه شد و حالا ۳ سال بعد، تمامی مک‌های اپل از تراشه طراحی شده توسط خود این شرکت بهره می‌برند.

مک پرو آخرین دستگاه مک بود که هنوز از فناوری تراشه‌های قدیمی اینتل استفاده می‌کرد و با عرضه مدل‌های جدید M2 Ultra، تولید نسخه‌های اینتل متوقف شد.

image

 

البته ممکن است اپل همچنان مک‌های ریفربیشد (بازسازی شده) اینتل را از طریق فروشگاه آنلاین خود به فروش برساند، اما هیچ یک از محصولات فعلی این شرکت دیگر از تراشه‌های اینتل استفاده نمی‌کنند.

تراشه M2 Ultra هم در مک پرو و هم در مک استودیو موجود است و هر دو دستگاه هم از امروز قابل پیش خرید هستند؛ ضمنا از هفته آینده اپل این محصولات را به مشتریان ارسال می‌کند.

قیمت مک پرو M2 Ultra از ۷۰۰۰ دلار شروع می‌شود، در حالی که مک استودیو M2 Ultra از ۴۰۰۰ دلار شروع می‌شود.جدیدترین‌ اخبار

اپل با بیشترین رشد فروش، پیشتاز در بازار جهانی رایانه بوده است

بر اساس داده‌های آماری چندین شرکت معتبر در همین زمینه، اپل با ۲۱ درصد فروش بیشتر نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیشترین رشد را در فروش مک‌های خود داشته که در بازاری که دایم در حال نوسان است، نکته بسیار مثبتی محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید
Xiaomi-14-pro-gsm-ir
شیائومی ۱۵ پرو به سنسور تله‌فوتو پریسکوپی مجهز خواهد شد

شیائومی احتمالا پرچمدار موردانتظار خود را به سنسور پریسکوپی مجهز خواهد کرد که از زوم اپتیکال ۵ برابری پشتیبانی می‌کند.

بیشتر بخوانید
Xiaomi-redmi-k70-ultra-gsm-ir
شیائومی طراحی ردمی K70 اولترا را به نمایش گذاشت

نسخه اولترا سری ردمی K70 با زبان طراحی مشابه مدل‌های استاندارد و پرو همراه خواهد شد و تنها تغییرات ظاهری جزئی خواهد داشت.  

بیشتر بخوانید