خانهاخبار
اپل امروز macOS 11.7.6، macOS 12.6.5 و iOS 15.7.5 را برای دستگاه‌های قدیمی‌تر عرضه کرد

اپل امروز macOS 11.7.6، macOS 12.6.5 و iOS 15.7.5 را برای دستگاه‌های قدیمی‌تر عرضه کرد

بروزرسانی‌های امروز همان مشکلات iOS 16.4 و macOS 13.3 را حل می‌کنند، اما در دستگاه‌هایی که نسخه‌های سیستم عامل آنها قدیمی است.
۱۴۰۲/۱/۲۲

اپل امروز بروزرسانی‌های جدید iOS 15.7.5 به همراه macOS Monterey 12.6.5 و macOS Big Sur 11.7.6 را با بهبودهای امنیتی برای کسانی که از مک‌ها، آیپدها و آیفون‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند و نمی‌توانند جدیدترین سیستم عامل‌ها را نصب کنند، منتشر کرد.

iOS 15.7.5 را می‌توانید با رفتن به آدرس Settings > General > Software Update به صورت آنلاین دانلود کنید. بروزرسانی‌های macOS Monterey  و macOS Big Sur را هم می توانید با رفتن به آدرس System Preferences > General > Software Update نصب کنید.

image

 

اپل جمعه گذشته نسخه‌های جدید iOS 16.4.1 و macOS Ventura 13.3.1 را با رفع آسیب‌پذیری‌هایی که به طور فعال مورد سو استفاده قرار گرفته بودند، منتشر کرد و بروزرسانی‌های نرم افزاری که امروز عرضه شده، همان مشکل‌ها را در دستگاه‌های قدیمی‌تر رفع خواهد کرد. در کل دو آسیب‌پذیری جداگانه وجود دارد که هر دو توسط اپل شناخته و تایید شده‌اند.

آسیب‌پذیری IOSurfaceAccelerator می‌تواند به یک برنامه اجازه دهد تا کد دلخواه را با امتیازات هسته اجرا کند. اپل مشکل نوشتن خارج از محدوده را با اعتبارسنجی ورودی بهبود یافته حل کرد. مورد دیگر آسیب‌پذیری WebKit است که می‌تواند به محتوای وب که به طور مخرب ساخته شده، اجازه اجرای کد را بدهد. اپل این مشکل را با بهبود مدیریت حافظه برطرف کرد.

لازم به ذکر است که گروه تحلیل تهدیدات گوگل و آزمایشگاه امنیتی عفو بین‌الملل این موارد را پیدا کردند و به اپل اطلاع دادند.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)