خانهاخبار
اپل به طور رسمی به تامین‌کنندگان خود به دلیل کاهش تولید هشدار داد

اپل به طور رسمی به تامین‌کنندگان خود به دلیل کاهش تولید هشدار داد

در پی تعطیلی کارخانه اصلی فاکسکان که وظیفه تولید آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس را به عهده دارد، اپل طی بیانیه‌ای با توجه به تقاضای بالای این دو مدل، در مورد کاهش تولید و تبعات آن هشدار داد.
۱۶ آبان ۱۴۰۱

اپل امروز اعلام کرد که انتظار دارد محموله‌های آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس به دلیل محدودیت‌های موقت ناشی از کرونا در کارخانه فاکسکان، جایی که این دستگاه‌ها در ژنگژو چین مونتاژ می‌شوند، کمتر از آنچه پیش‌تر پیش‌بینی شده بود باشد.

image

 

این هشدار در یک بیانیه مطبوعاتی در سایت «Apple Newsroom» به اشتراک شده است:

محدودیت‌های کرونا به طور موقت بر تاسیسات مونتاژ اصلی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس واقع در ژنگژو چین تاثیر گذاشته است. این مرکز در حال حاضر با کاهش ظرفیت قابل توجهی کار می‌کند. همانطور که در طول همه‌گیری کرونا هم سلامت و ایمنی کارگران زنجیره تامین خود را در اولویت قرار دادیم.

همچنین شاهد تقاضای زیاد برای مدل‌های آيفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس هستیم. با این حال اکنون انتظار می‌رود که آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس کمتر از آنچه پیش‌تر پیش‌بینی می‌کردیم عرضه شوند و مشتریان زمان انتظار بیشتری را برای دریافت محصولات جدید خود تجربه خواهند کرد.

ما در حال همکاری نزدیک با تامین کنندگان خود هستیم تا ضمن اطمینان از سلامت و ایمنی هر کارگر، به سطح تولید عادی برگردیم.

گزارشی در هفته گذشته ادعا کرد که تولید آیفون به دلیل محدودیت‌ها می‌تواند تا ۳۰ درصد در مقایسه با سطوح معمول در کارخانه فاکسکان کاهش یابد. اپل هم گفته که کاهش ظرفیت زنجیره تامین باعث می‌شود مشتریان زمان انتظار بیشتری را برای سفارش‌های آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس خود تجربه کنند. در حال حاضر تخمین زده می‌شود که این دستگاه‌ها طی ۳ تا ۴ هفته در فروشگاه آنلاین اپل در آمریکا ارسال شوند.

در تاریخ ۲ نوامبر (۱۱ آبان) دولت چین به دنبال شیوع کرونا، دستور قرنطینه یک هفته‌ای برای یک منطقه صنعتی را که کارخانه فاکسکان هم در آن قرار داشت صادر کرد و همچنان نمی‌توان برآورد که که این داستان تا کی می‌خواهد ادامه داشته باشد.جدیدترین‌ اخبار

google-pixel-8-pro-gsm-ir
سیستم دوربین سری پیکسل ۹ بهبودهای مهمی خواهد داشت

گوگل ظاهراً درنظر دارد که تغییرات مهم و گسترده‌ای را در سیستم دوربین پرچمدارهای جدید خود اعمال کند. 

بیشتر بخوانید
مقایسه اپل واچ‌های جدید امسال با مدل‌های سال قبل

خیلی از افراد که قصد خرید اپل واچ دارند، با نزدیک شدن به زمان معرفی مدل‌های جدید، بین دو راهی مانده‌اند که آیا ارزش دارد برای مدل‌های جدید صبر کنند یا خیر. در این مقاله سعی کرده‌ایم با گزارش‌هایی از منابع معتبر، به طور خلاصه ویژگی‌های اپل واچ‌های جدید را با مدل‌های ۲۰۲۳ مقایسه کنیم تا شاید بتوان تصمیم بهتری در خصوص خرید آنها گرفت.

بیشتر بخوانید
وان پلاس از محصولات پوشیدنی جدید خود رونمایی کرد

وان پلاس واچ 2R و وان پلاس نورد بادز ۳ پرو ساعت هوشمند و ایربادز جدید شرکت وان پلاس محصولاتی بودند که این شرکت به همراه گوشی نورد ۴ و تبلت پد ۲ معرفی کرد که البته بسیار هم به هم می‌آیند.

بیشتر بخوانید