خانهاخبار
اطلاعات دوربین‌های گوشی تاشوی دوم گوگل نیز افشا شد!

اطلاعات دوربین‌های گوشی تاشوی دوم گوگل نیز افشا شد!

توسعه دهنده‌ای که پیش‌تر از کدهای موجود در اندروید اطلاعات دوربین گوشی‌های سری پیکسل ۷ و یک گوشی تاشو از گوگل را بدست آورده بود، حالا ادعا کرده که اطلاعات دوربین‌های گوشی تاشوی دیگری از گوگل را هم بدست آورده است.
۱۹ شهریور ۱۴۰۱

در ماه جولای (تیر) یک توسعه دهنده کدهای گوگل در بررسی‌های خود برخی جزئیات از دوربین گوگل پیکسل ۷، پیکسل ۷ پرو، تبلت پیکسل، و گوشی هوشمند تاشو پیکسل را فاش کرد. همان توسعه دهنده حالا کد نسخه پلتفرم فصلی اندروید ۱۳ را بررسی کرده و در آنها متوجه جزئیاتی شده که می‌تواند اطلاعات دوربینی باشد که متعلق به دومین گوشی هوشمند تاشو گوگل است.

اطلاعات فاش شده از دومین پیکسل تاشو با اسم رمز «Felix» به حالت‌های تاشده و باز شده و دوربین‌های بیرونی و داخلی اشاره دارد. سیستم دوربین پشتی این محصول شامل سه عدد دوربین می‌شود: دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی IMX787، دوربین اولترا واید ۱۲ مگاپیکسلی IMX386، و دوربین تله فوتوی ۱۰٫۸ مگاپیکسلی S5K3J1. دوربین داخلی (دوربین جلو در حالت بازشده) از سنسور ۸ مگاپیکسلی  IMX355 استفاده می‌کند، در حالی که دوربین خارجی (دوربین جلو در حالت بسته) نیز از سنسور S5K3J1 بهره می‌برد.

image

 

با توجه به کدهای موجود، مشخصات دوربین‌ها به شرح زیر است:

دوربین پشتی اصلی IMX787، دوربین تله فوتو S5K3J1 و دوربین فوق عریض IMX386. دوربین داخلی هم همان سنسور IMX355 استفاده شده در پیکسل ۶ است و سنسور بیرونی در جلو از مدل S5K3J1 است. چنین مشخصاتی برای یک گوشی تاشوی پریمیوم به نظر قابل قبول و مناسب است.

این توسعه دهنده همچنین ارجاعاتی به تبلت پیکسل پیشرفته دیگری با اسم رمز «T6Pro» یا «tangopro» پیدا کرده است. این کد نشان می‌دهد که این محصول در مراحل اولیه توسعه به سر می‌برد اما هیچ تغییری را نسبت به مدل معمولی، که به عنوان «T6» یا «tangor» نامیده شده، نشان نمی‌دهد.

نکته دیگری که در کدها مشاهده شده وجود تبلت رده بالای دیگری است که از آن به عنوان «T6Pro» یا «tangopro» یاد می‌شود. به نظر می‌رسد که این تبلت در مراحل اولیه توسعه خود است و کد موجود در حال حاضر هیچ تغییری را نسبت به مدل معمولی با نام «T6» یا «tangor» نشان نمی‌دهد.

گوگل در تاریخ ۶ اکتبر (۱۴ مهر) رویدادی را برای رونمایی از پیکسل ۷، پیکسل ۷ پرو و پیکسل واچ برگزار می‌کند. باید دید که آیا این شرکت در این رویداد تبلت‌ها و گوشی‌های تاشوی پیکسل را معرفی می‌کند یا حداقل اشاره‌ای اجمالی به این محصولات می‌کند که در آینده معرفی می‌شوند یا خیر.

به نظر شما آیا گوگل با در حوزه گوشی‌های تاشو، با وجود رقبایی مانند سامسونگ موفق خواهد شد؟جدیدترین‌ اخبار

نوبیا Z60S پرو و نسخه بهبود یافته Z60 اولترا به طور رسمی معرفی شدند

نوبیا که نقش یکی از برند‌های زیر مجموعه ZTE را دارد؛ به تازگی از دو گوشی پرچمدار جدید خود رونمایی کرده است.

بیشتر بخوانید
Xiaomi-13t-pro-gsm-ir
با مشخصات فنی دوربین‌های سری شیائومی 14T آشنا شوید

شیائومی ظاهراً درنظر دارد تا نسل جدید گوشی‌های سری T خود را به سیستم دوربین کارآمدی مجهز کند.

بیشتر بخوانید
Samsung-galaxy-z-fold-6-gsm-ir
زمان تقریبی رونمایی از گلکسی زد فولد ۶ اسلیم فاش شد

سامسونگ احتمالاً در ماه اکتبر سال جاری میلادی و همراه با سری گلکسی تب اس ۱۰ از گوشی تاشو موردانتظار گلکسی زد فولد ۶ اسلیم رونمایی خواهد کرد. 

بیشتر بخوانید