خانهاخبار
ردیابی تناسب اندام اپل واچ توسط ورزشکاران المپیک مورد استفاده قرار می‌گیرد

ردیابی تناسب اندام اپل واچ توسط ورزشکاران المپیک مورد استفاده قرار می‌گیرد

ورزشکاران حرفه‌ای از همان ساعت هوشمندی که ممکن است اکنون دست شما باشد برای تحلیل داده‌های خود استفاده می‌کنند.
۲۹ مرداد ۱۴۰۱

ساعت‌های هوشمند جزو لوازم جانبی شیک و کاربردی به شمار می‌روند. این گجت‌ها تنها با قرار گرفتن روی مچ دست، امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. اما بهترین نکات این وسایل، داده‌هایی است که در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

image

 

میلیون‌ها نفر در جهان وجود داشته که از ساعت‌های هوشمند و مخصوصا اپل واچ استفاده می‌کنند. اما اندازه‌گیری میزان دویدن شما و ضربان قلب شما طی این مدت، تنها کاری که اپل واچ انجام می‌دهد نیست. قابلیت‌های ردیابی تناسب اندام این ساعت هوشمند به قدری خوب بوده که حتی ورزشکاران حرفه‌ای نیز از آن استفاده می‌کنند.

طبق گزارشاتی که اخیرا منتشر شده، تیم شنای المپیک استرالیا از اپل واچ و آیپد برای تنظیم دقیق تمرینات خود بهره می‌برد. لازم به ذکر است که این تیم، جزو بهترین تیم‌ها شنا در جهان به شمار می‌رود. تیم شنای استرالیا در المپیک ۲۰۲۰ با کسب ۲۱ مدال که ۹ عدد از آن‌ها، طلا بود پس از ایالات متحده در رتبه دوم قرار گرفت.

اپل واچ از زمان سری ۲ خود و سال ۲۰۱۶، از ردیابی شنا نیز پشتیبانی می‌کند. نسخه‌ها جدیدتر این دستگاه مانند اپل واچ سری ۷، نه تنها می‌توانند دور و سرعت را تخمین بزنند، بلکه انواع ضربه را نیز به صورت خودکار تشخیص می‌دهند. شاید توانایی ردیابی داده‌ها قابلیتی مفید باشد، اما توانایی انجام آن با دقت کافی برای ورزشکاران المپیک قطعا چیزی دیگری است.

زک استابلی کوک، شناگر تیم ملی استرالیا که توانست در المپیک ۲۰۲۰ در شنای ۲۰۰ متر قورباغه به مدال طلا دست پیدا کند چنین گفته است:

توانایی اندازه‌گیری دقیق ضربان قلبم در بین ست‌ها، برای من و مربی‌ام یک داده ارزشمند بوده و نشان می‌دهد بدن من چگونه به تمریناتم پاسخ می‌دهد.

جس کورونز، یکی از مدیران شنای استرالیا نیز گفته است:

داده‌ها عنصری کلیدی در طراحی نتایج عملکرد برای ورزشکاران به شمار می‌رود. ما همواره شاهد افزایش ورزشکارانی که از اپل واچ استفاده می‌کنند بوده و این تصمیم، داده‌های بیشتری را برای تجزیه و تحلیل و تصمیم‌گیری در اختیار مربی قرار می‌دهد.

اما اپل تنها غول فناوری نبوده که شنای استرالیا برای بهینه‌سازی عملکرد خود از آن استفاده می‌کند. تیم المپیک شنای این کشور در سال ۲۰۱۹، طی یک همکاری با آمازون از یادگیری ماشینی استفاده کرد. به موجب این همکاری، شنای استرالیا توانست تمام داده‌ها در مورد ورزشکاران خود و رقبا را در تجزیه و تحلیلی کرده و از استراتژی‌های تمرینی کاربردی بهره ببرد.

همچنین آیپد در تیم شنای المپیک استرالیا به عنوان دستگاه و ابزاری مفید تلقی می‌شود. اما لازم به ذکر است که برنامه Locker که این تیم برای تجزیه و تحلیل فیلم‌های مسابقه و تمرین از آن استفاده می‌کند، تنها برای مربیان و تحلیلگران معتبر شنا در زمینه بین‌المللی در دسترس است.

برچسب‌ها:جدیدترین‌ اخبار

ناتینگ فون 2a با به‌روزرسانی Nothing OS 2.6 ارتقا یافت

به‌روزرسانی Nothing OS 2.6 برای گوشی ناتینگ فون (2a) با ویژگی‌های جدید و رفع باگ‌ها منتشر شد.

بیشتر بخوانید
آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در آستارا

در ادامه پروژه توسعه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای مختلف کشور، عملیات اجرایی این پروژه در شهر آستارا، آغاز شد.

بیشتر بخوانید
فاکسکان برای آیفون ۱۶ کارگران بیشتری را استخدام می‌کند

گفته می‌شود که اپل حساب ویژه‌ای روی سری آيفون ۱۶ باز کرده، زیرا فقط آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس از هوش اپل پشتیبانی می‌کنند و کاربران سری استاندارد آيفون، باید به آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس ارتقا دهند تا بتوانند از این ویژگی‌ها برخوردار شوند. در همین راستا فاکسکان بزرگترین تولیدکننده آيفون‌ها در چین، در صدد است که کارگران خود را افزایش دهد تا مبادا باز هم مشکلات تولید و کمبود آیفون پیش بیاید.

بیشتر بخوانید