خانهاخبار
تفاهم‌نامۀ همکاری در زمینۀ تحول دیجیتال بین ایرانسل و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر امضا شد

تفاهم‌نامۀ همکاری در زمینۀ تحول دیجیتال بین ایرانسل و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر امضا شد

ایرانسل و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، تفاهم‌نامه همکاری در زمینه سرمایه‌گذاری حوزه تحول دیجیتال امضا کردند.
۸ دی ۱۴۰۰

image

 

ایرانسل و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، تفاهم‌نامه همکاری در زمینه سرمایه‌گذاری حوزه تحول دیجیتال امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، صبح امروز ۴ دی‌ماه، همزمان با برگزاری نمایشگاه ایران تله‌کام ۱۴۰۰، با حضور دکتر سید امیرعباس حسینی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر و نیز مدیرعامل و رئیس هیأت‌مدیرۀ گروه مالی غدیر، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل و نیز معاون فنی و مهندسی ایرانسل و مدیرعامل مجموعۀ ایرانسل‌لبز، تفاهم‌نامه «مشارکت و سرمایه‌گذاری در حوزه تحول دیجیتال» بین ایرانسل و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با هدف افزایش بهره‌وری و هوشمندسازی صنایع مادر کشور و نیز به‌کارگیری پلتفرم‌های فناورانه در حوزه‌های پتروپالایشی، فلزی-معدنی، سلامت دیجیتال، انرژی و کسب‌وکارهای نوین مالی، امضا شد.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، هلدینگ چند رشته‌ای توسعه‌ای و دارای مالکیت کنترلی در شرکت‌های حوزه پتروشیمی، پالایشی، معدنی-فلزی، مالی و فناوری‌اطلاعات و… با امضای این تفاهم‌نامه، در مسیر گسترش زیست‌بوم دانش بنیان کشور گام برداشته‌اند.

با انعقاد این تفاهم‌نامه، فرصت ارزشمندی برای بهره‌مندی صنایع مادر از زیرساخت‌های ارتباطی و دیجیتال فراهم شد. همچنین در این همکاری مشترک، زمینه‌های رشد و توسعۀ زیست‌بوم نوآوری ایران از طریق طراحی پلتفرم هوشمند، همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در زنجیره ارزش صنایع پتروشیمی، سلامت، معدنی، فلزی، ارتباطات و اطلاعات ایجاد شده است.

از اهداف کلان این تفاهم‌نامه، می‌توان به ارائه خدمات نوین بر بستر 5G با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و تحلیل کلان داده در صنایع مادر اشاره کرد. ایجاد زیرساخت امن، پایدار و روزآمد برای صنایع مادر، توسعۀ زیرساخت‌های ارتباطی و تبادل داده‌ها در صنایع پتروپالایشی، فلزی-معدنی و انرژی، ایجاد کسب‌وکارهای جدید مرتبط با فناوری‌‌های مالی، سرمایه‌گذاری مشترک در استارتاپ‌های حوزه هوش مصنوعی، کلان داده، فینتک و اینترنت اشیا و همکاری متقابل و هم‌افزایی در زمینه خلق ارزش و توسعۀ فناوری‌های نوین در حوزۀ هوشمندسازی، از جمله دیگر اهداف این همکاری است.

شرکت سرمایه‌گذاری دی به عنوان متولی سرمایه‌گذاری نوآورانه در گروه غدیر  و مجموعۀ ایرانسل‌لبز به عنوان بازوی نوآوری و توسعۀ پلتفرم‌های مغزافزاری ایرانسل، فرآیند تحقق موارد مطروحه در تفاهم‌نامه را راهبری و اجرایی می‌کنند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، با بیان اینکه ایرانسل یکی از افتخارات کشور است، با اشاره به وجود دانش و تجربۀ مناسب در هر دو طرف، خواستار تشکیل کارگروه‌های مرتبط برای پیگیری سریع اجرایی شدن این تفاهم‌نامه شد.

حسینی همچنین با اشاره به برنامه‌های این شرکت در زمینۀ تحول دیجیتال، به‌خصوص در حوزه‌های معدنی، مالی و سلامت دیجیتال، ایرانسل را یک برند معروف، با تجربه و توانمند برشمرد و ابراز امیدواری کرد که تا قبل از پایان سال، دو طرف بتوانند چند پروژه جدید را در قالب این تفاهم‌نامه کلید بزنند.

image

 

مدیرعامل ایرانسل نیز در این مراسم، با اشاره به بازدیدهای اخیر وزیر و معاونان وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ایرانسل، تحول دیجیتال را یکی از موارد مورد تأکید و پیگیری مجلس شورای اسلامی دانست و بر هم‌افزایی در این مسیر، تأکید کرد.

عباسی‌آرند همچنین با تشریح مزایای حضور سهامدار خارجی در ایرانسل، حمایت و در اختیار گذاشتن تجربۀ بین‌المللی توسط شریک خارجی و پشتیبانی سهامداران ایرانی و خارجی و اعضای هیأت‌مدیره از پروژه‌های حوزۀ تحول دیجیتال را یک نکتۀ مثبت در ایرانسل برشمرد و با اشاره به تجربۀ موفق گروه اسنپ، کنار هم قرار گرفتن ایرانسل و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر را در زمینۀ اشتغال‌زایی و حمایت از کسب‌وکارهای دیجیتال، مفید و موجب کسب دستاوردهای مثبت برای کشور، ارزیابی کرد.

نمایشگاه تله‌کام 1400 | ایرانسل

اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با حضور در سالن ۸ بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران تله‌کام ۱۴۰۰ که از ۲ تا ۵ دی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، آخرین محصولات و خدمات خود را در حوزه‌های مختلف فناوری‌های ارتباطی، نوآوری و تحول دیجیتال و راهکارهای سازمانی، با شعار نبض زندگی دیجیتال، معرفی کرده است.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات، فناوری‌اطلاعات و راه‌حل‌های نوآورانه (ایران تله‌کام ۱۴۰۰)، صبح پنجشنبه ۲ دی، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد و شرکت‌های بزرگ ارتباطی ایران از جمله ایرانسل و فعالان حوزۀ ارتباطات و فناوری اطلاعات در آن حضور دارند.

ایرانسل، رکورددار سرعت اینترنت و اولین ارائه‌دهندۀ نسل پنج تلفن‌همراه (5G) در ایران، در این نمایشگاه بین‌المللی، جدیدترین محصولات و خدمات خود در حوزۀ زندگی دیجیتال، ایجاد زنجیرۀ خدمات دیجیتال برای توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپا از جمله سوپراپلیکیشن ایرانسل من، بازار دیجیتال تبادل API یلوهاب (Y’ello Hub)، راهکار دیجیتال خدمات تبلیغاتی یلوادوایز (Y’ello Adwise)، پلتفرم آموزش آنلاین داناپلاس و نیز راهکارهای هوشمند مبتنی بر کلان‌داده را عرضه کرده است.

مجموعۀ ایرانسل‌لبز نیز در این نمایشگاه، با برگزاری همایش تخصصی «تأثیرات نسل پنجم موبایل (5G) بر فناوری‌اطلاعات و کسب‌وکارهای دیجیتال»، حول سه محور «تحول دیجیتال از رؤیا تا واقعیت»، «5G، پیشرانی قدرتمند برای ارائه خدمات اینترنت اشیا» و «نقش شبکه‌های 5G در اقتصاد و کسب‌وکار» حضور دارد. این همایش، جمعه ۳ دی ۱۴۰۰، در سالن همایش شمارۀ یک نمایشگاه بین‌المللی تهران، برگزار شد. ایرانسل هم‌اکنون، با داشتن هشت سایت تجاری نسل پنج، رکورددار سرعت و تعداد سایت‌های تجاری 5G در ایران است.

اقدامات ایرانسل در هوشمندسازی و دیجیتالی کردن فرایندهای ارتباط با مشتریان، از جمله سامانۀ پاسخگویی هوشمند «آواتار»، سیم‌کارت‎‌های ایرانسل با پیش‌شمارۀ جدید ۰۹۰۰، فروشگاه اینترنتی ایرانسل، پرتال مزایدۀ شماره‌های رند، حساب چندکاربره، شارژ اضطراری، پیشنهاد ویژه #۴۴۴۴*، تلویزیون اینترنتی لنز، پرتال احراز هویت و اپلیکیشن پیشواز، از دیگر بخش‌های غرفۀ ایرانسل در این نمایشگاه هستند.

ارائۀ جدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل و محصولات و خدمات حوزۀ B2B نیز بخش دیگری از غرفۀ ایرانسل را به خود اختصاص داده است. در این بخش، از جمله، همکاری ایرانسل و شرکت فولاد مبارکه سپاهان در طرح تحول دیجیتال این شرکت، به عنوان نخستین ورود نسل پنج تلفن‌همراه در حوزه صنعت ایران، تشریح می‌شود.

خدمات ویژۀ پشتیبانی ایرانسل برای توانیابان، توسعۀ پوشش اینترنت پرسرعت روستایی، تلاش برای حفظ محیط‌زیست و کاهش ردپای کربن، مدرسه‌سازی در مناطق محروم و سیل‌زده و… نیز از جمله اقدامات و برنامه‌های ایرانسل در حوزۀ پایداری و مسؤولیت اجتماعی شرکتی است که در این نمایشگاه، به بازدیدکنندگان معرفی می‌شود.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات، فناوری‌اطلاعات و راه‌حل‌های نوآورانه (ایران تله‌کام ۱۴۰۰)، از ۲ تا ۵ دی ماه، از ساعت ۸ تا ۱۵ در سالن ۸ محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است.جدیدترین‌ اخبار

آیا اپل سرانجام آیفون‌های معمولی را به نمایشگر ۱۲۰هرتزی مجهز می‌کند؟

جدیدترین اطلاعات از تحلیلگران زنجیره تامین نشان می‌دهد که غول فناوری کوپرتینویی شاید سنت‌شکنی کند و آیفون ۱۷ استاندارد را با صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی عرضه کند.

بیشتر بخوانید
vivo-x100-ultra-gsm-ir
پرچمدار جدید ویوو به سنسور پریسکوپی ۲۰۰ مگاپیکسلی مجهز می‌شود

دو پرچمدار موردانتظار برند ویوو به احتمال زیاد سنسور پریسکوپی ۲۰۰ مگاپیکسلی نسل قبلی را به ارث خواهند برد. 

بیشتر بخوانید
پیش‌فروش ساعت هوشمند جدید هوآوی در دیجی‌کالا شروع شد: 6 دلیل برای آنکه هوآوی WATCH FIT 3 را به جای Apple Watch انتخاب کنید!

جدیدترین ساعت هوشمند هوآوی یعنی HUAWEI WATCH FIT 3 سومین نسل از سری واچ فیت هوآوی است که با طراحی مربعی و نمایشگر بزرگ ۱.۸۲ اینچی، جلوه‌ای خاص به استایل شخصی شما می‌بخشد و عملکرد بی‌نقص و قابلیت‌های پیشرفته‌ی ردیابی تناسب اندام را نیز فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید