خانهاخبار
سامسونگ نسل بعدی رم گوشی‌های هوشمند را معرفی کرد

سامسونگ نسل بعدی رم گوشی‌های هوشمند را معرفی کرد

سامسونگ DRAM LPDDR5X را معرفی کرد. این گام بعدی برای رم گوشی‌های هوشمند با سرعت بیشتر و مصرف انرژی کمتر خواهد بود.
۱۹ آبان ۱۴۰۰

در سال 2018، سامسونگ اولین رم LPDDR5 را معرفی کرد. این نوع رم در تعداد زیادی از گوشی‌های رده بالای سامسونگ، از جمله سری گلکسی اس 21 ظاهر شده است. حالا اما نوبت به نسل جدید همین رم‌ها رسیده است.

image

امروز سامسونگ، نسل بعدی رم گوشی‌های هوشمند را معرفی کرد. در یک بیانیه مطبوعاتی، این شرکت اولین سری از رم LPDDR5X  را معرفی کرد که این سری جدید از رم، در گوشی‌های هوشمند رده بالای سامسونگ و همچنین محصولات سایر برندها ظاهر خواهد شد.

به گفته سامسونگ، رم LPDDR5X در مقایسه با رم LPDDR5 از سرعت پردازش 1.3 برابری برخوردار است. این شرکت همچنین ادعا می‌کند که استفاده از این نوع رم در گوشی‌های هوشمند، 20٪ انرژی کمتری مصرف می‌کند که به دنبال آن شاهد افزایش سرعت گوشی‌ها و همچنین طول عمر باتری‌ها خواهیم بود.

با این حال، سامسونگ در اینجا فقط به گوشی‌های هوشمند توجه نمی‌کند بلکه این نوع رم در همه انواع محصولات سامسونگ ظاهر خواهد شد و سامسونگ امیدوار است که تأثیر مثبتی روی تمامی محصولاتش از لپ تاپ گرفته تا سرور و اتومبیل داشته باشد. رم‌های LPDDR5X مبتنی بر ساختار 14 نانومتری هستند که در مقابل ساختار 10 نانومتری LPDDR5 قرار می‌گیرد.

بسیار محتمل است که بتوانیم شاهد ظاهر شدن این رم جدید در سری پرچمداران بعدی سامسونگ از جمله خانواده سامسونگ گلکسی اس 22 باشیم که باید منتظر بمانیم و ببینیم که این روند چگونه پیش می‌رود، اما منطقی به نظر می‌رسد که این سری گوشی‌ها آخرین و بهترین‌ها را در بخش فناوری سامسونگ داشته باشند.جدیدترین‌ اخبار

نوبیا Z60S پرو و نسخه بهبود یافته Z60 اولترا به طور رسمی معرفی شدند

نوبیا که نقش یکی از برند‌های زیر مجموعه ZTE را دارد؛ به تازگی از دو گوشی پرچمدار جدید خود رونمایی کرده است.

بیشتر بخوانید
Xiaomi-13t-pro-gsm-ir
با مشخصات فنی دوربین‌های سری شیائومی 14T آشنا شوید

شیائومی ظاهراً درنظر دارد تا نسل جدید گوشی‌های سری T خود را به سیستم دوربین کارآمدی مجهز کند.

بیشتر بخوانید
Samsung-galaxy-z-fold-6-gsm-ir
زمان تقریبی رونمایی از گلکسی زد فولد ۶ اسلیم فاش شد

سامسونگ احتمالاً در ماه اکتبر سال جاری میلادی و همراه با سری گلکسی تب اس ۱۰ از گوشی تاشو موردانتظار گلکسی زد فولد ۶ اسلیم رونمایی خواهد کرد. 

بیشتر بخوانید