خانهاخبار
آمارها از سلطه سامسونگ بر بازار گوشی‌های تاشو خبر می‌دهد

آمارها از سلطه سامسونگ بر بازار گوشی‌های تاشو خبر می‌دهد

گزارش جدیدی از سوی شرکت DSCC نشان می‌دهد که سامسونگ در سال 2020 بازار تلفن‌های هوشمند تاشو را به تسخیر خود درآورده است.
۲۶ آذر ۱۳۹۹

سامسونگ در سال ۲۰۲۰ سلطه واضحی بر بازار گوشی‌های هوشمند تاشو داشت. این شرکت در سالی که گذشت بیش از ۹۰ درصد از سهم بازار را دست گرفته بود، با این حال پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۱ تغییرات مهمی در این بازار رقم بخورد.

به گزارش شرکت DSCC، فروش پنل گوشی‌های تاشو در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ با افزایشی ۴۵۴ درصدی به ۳.۱ میلیون واحد رسید. انتظار می‌رود که این رقم در سال آینده با یک افزایش ۳۹۴ درصدی دیگر به ارزشی معادل ۴۶۲ میلیون دلار برسد. نکته مهم آن‌که این اعداد در واقع کمتر از پیش‌بینی‌هایی است که به‌خاطر تحریم‌های آمریکا علیه هوآوی صورت گرفته بود، چون این تحریم‌ها جلوی عرضه میت ایکس ۲ را در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۰ گرفت.

image

غول فناوری کره جنوبی به دلیل نبود رقیبان بزرگ، بازار را با محصولات جدید خود در دست گرفت. این شرکت در سال ۲۰۲۰ از گلکسی زد فلیپ و گلکسی زد فولد ۲ پرده برداشت که پرفروش‌ترین محصولات تاشوی بازار بودند. گلکسی زد فولد ۲ از نظر آمار پنل‌ها حدود ۶۵ درصد از نیاز بازار و گلکسی زد فلیپ 5G حدود ۲۷ درصد از نیاز بازار را به خود اختصاص داده بود.

به‌علاوه، گزارش DSCC نشان می‌دهد که سامسونگ نسبت به سری گلکسی نوت تمرکز بیشتری را به سری گلکسی زد معطوف کرده است. انتظار داریم که این شرکت در سال پیش رو حداقل از سه موبایل تاشو رونمایی کند و شاید این رقم را به ۴ دستگاه برساند. شرایط بازار به سامسونگ دیسپلی کمک می‌کند تا بستر ورود برندهای جدید به حوزه گوشی‌های تاشو را فراهم کرده و فناوری UTG خود را در اختیار شرکت‌های دیگر قرار دهد.جدیدترین‌ اخبار

ماژول دوربین مک‌بوک‌ها کوچکتر می‌شود

تحلیلگر معتبر اپل امروز گزارش داده که این شرکت به دنبال ماژول دوربین کامپکت برای مک‌های خود است که موجب می‌شود این قسمت کوچکتر، و فضای بالای مک‌بوک‌ها بیشتر شود.

بیشتر بخوانید
تغییرات سیری در آی‌اواس ۱۸ زودتر از موعد مقرر از راه می‌رسند

عاشقان سیری، خوشحال باشید! خبرهای تازه از کمپانی اپل حاکی از آن است که دستیار صوتی محبوب‌تان قرار است دستخوش تحولی اساسی شود.

بیشتر بخوانید
فروشگاه بازی‌های اپیک به زودی روی آیفون‌های اروپا می‌آید

زور اپل به اتحادیه اروپا نرسید و بعد از مدت‌ها درگیری حقوقی فروشگاه اپیک گیمز در اروپا روی iOS منتشر می‌شود.

بیشتر بخوانید