خانهاخبار
آشنایی با قابلیت‌های نمایشگر U28R55 سامسونگ‎

آشنایی با قابلیت‌های نمایشگر U28R55 سامسونگ‎

فیلم دیدن، بازی کردن، اجرای نرم‌افزارهای کامپیوتری و انجام کارهای اداری، اینها فهرست تقریبا کاملی از کارهایی است که برای انجام دادن آنها از نمایشگرها استفاده می‌کنیم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷

فیلم دیدن، بازی کردن، اجرای نرم‌افزارهای کامپیوتری و انجام کارهای اداری، اینها فهرست تقریبا کاملی از کارهایی است که برای انجام دادن آنها از نمایشگرها استفاده می‌کنیم. نمایشگرهایی که در ابعاد گوناگون و با قابلیت‌های متنوع طراحی می‌شوند و در خانه‌ها و دفاتر تجاری و اداری جای می‌گیرند. قابلیت‌هایی که بعضی از مدل‌ها را برتر جلوه می‌دهد. با وجود این مهم‌ترین و اصلی‌ترین خواسته تمامی کاربران نمایشگرها از این دستگاه‌ها یک چیز مشترک است: داشتن صفحه نمایش با کیفیت و عالی. صفحه نمایشی که رنگ‌ها را در طبیعی‌ترین حالت ممکن و به همان شکلی که هستند نمایش دهد و احساسی زنده و واقعی از آنچه نمایش می‌دهد منتقل کند.

نمایشگر ۲۸ اینچی UR55 سامسونگ برای تحقق بخشیدن به این خواسته طراحی و عرضه شده است. صفحه نمایش UR55 و پنل IPS این نمایشگر ترکیب دیدنی و چشم‌نوازی را خلق کرده‌اند.

image

نمایش زنده

UR55 از رزولوشن ۲۱۶۰×۳۸۴۰ بهره می‌برد که ۴ برابر نمایشگرهای فول‌اچ‌دی (FHD) است و  ۸ میلیون پیکسل را در قاب ۲۸ اینچی خود نمایش می‌دهد. پنل استفاده شده در صفحه نمایش UR55 از نوع IPS است که کمک می‌کند تا طیف گسترده‌تری از رنگ‌ها با تفکیک‌پذیری بالا، شفافیت و وضوح بیشتر به چشم کاربران منتقل شود. با تجهیز نمایشگر UR55 به پنل IPS نمایش دقیق رنگ‌ها و سایه‌ها حتی در زوایای غیرمستقیم هم با کمترین تغییر و افت کیفیتی همراه است.

در واقع با داشتن نمایشگر UR55 تفاوتی نمی‌کند که به چه دلیلی از آن استفاده می‌کنید، برای فیلم دیدن، بازی کردن یا انجام کارهای اداری این نمایشگر طراحی شده تا تمامی جزئیات تصویر را در عالی‌ترین سطح نمایش دهد و شما بتوانید تجربه بصری لذت‌بخش همراه با نمایشی واقعی از تصاویر را پشت سر بگذارید.

image

نور آبی

ضررهایی که نور آبی به چشم‌ها و ذهن کاربران به خصوص در ساعات پایانی شب وارد می‌کند، انکار ناپذیر است. به همین دلیل صفحه نمایش بسیاری از دستگاه‌ها به فیلتر نور آبی مجهز است که میزان آن را تا حدی کاهش می‌دهد. اما اتفاقی که بعد از آن می‌افتاد چندان هم خوشایند نیست، چرا که تصاویر با رنگ‌هایی غیرواقعی و تغییریافته نمایش داده می‌شود. این اتفاق در صفحه نمایش اولترا اچ‌دی (UHD) UR55 سامسونگ با بهینه‌سازی‌های انجام شده رخ نمی‌دهد. در نمایشگر UR55 میزان نمایش نورهای مضر آبی تا حد زیادی کاهش یافته تا کاربران در زمان کار با نمایشگر خود خستگی و فشاری را در چشمان خود احساس نکنند.

UR55 یکی از اولین نمایشگرهایی است که توانسته گواهی راحتی چشم یا Eye Comfort 2.0 را از موسسه معتبر TUV Rheinland آلمان دریافت کند. این موسسه که یک مرکز معتبر بینالمللی برای ارائه گواهینامه نمایشگرها است، تاییدیه راحتی چشم را به دلیل کاهش تاثیرات نور محیط، نمایش دقیق رنگ‌ها، کاهش نورهای مضر آبی و کاهش لرزش‌های تصویر به نمایشگر ۲۸ اینچی UR55 اهدا کرده است.

image

طراحی مینیمال

ارائه کیفیتی کم‌نظیر و عالی در نمایشگر UR55 تنها به صفحه نمایش و پنل آن خلاصه نمی‌شود. طراحان این نمایشگر ۲۸ اینچی تمامی هنر و ظرافت خود را به خدمت گرفته‌اند تا بدنه‌ آن جلوه‌ای زیبا و شکیل به اتاق‌ها و میزهای کاری ببخشد.

به همین منظور طراحی به شکلی مینیمال انجام شده و سه ضلع این نمایشگر با کمترین حاشیه ممکن دیده می‌شود. موضوعی که کمک می‌کند تا فضای بزرگتری برای نمایش تصاویر به وجود بیاید و علاوه بر آن میزان تمرکز کاربران بیشتر از همیشه شود.

نمایشگر ۲۸ اینچی UR55 با نسبت تصویر 16:9 و برخورداری از قابلیت‌های تصویر در تصویر انجام همزمان کارها را بسیار راحت و ساده کرده است. در قابلیت تصویر در تصویر (PBP) کاربران می‌توانند از دو منبع متفاوت محتواها را به نمایشگر منتقل کنند. به کمک این ویژگی کاربران دیگر نیازی به کار بر روی دو مانیتور ندارند و می‌توانند همزمان بر روی یک صفحه نمایش پروژه‌های متعدد کاری خود را پیش ببرند. قابلیت PIP هم کاربران را قادر می‌سازد تا از دو برنامه یا نرم‌افزار داخلی در کنار هم استفاده کنند.

به فهرست بلند قابلیت‌های نمایشگر UR55 سامسونگ می‌توان پشتیبانی از قابلیت‌های HDR10 و AMD FreeSync و ویژگی‌هایی همچون زمان واکنش (Response Time) ۴ میلی‌ثانیه‌ای و زاویه دید ۱۷۸ درجه‌ای را اضافه کرد.

image

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)