خانهاخبار
مالیات دوگانه برای مشترکان دائمی ایرانسل؟

مالیات دوگانه برای مشترکان دائمی ایرانسل؟

گروه خبری GSM: آیا مشترکین دائمی ایرانسل دو بار مالیات پرداخت می‌کنند...
۲۴ آذر ۱۳۸۸

گروه خبری GSM: پس از اعلام خبری مبنی بر اینکه امکان پرداخت صورتحساب از طریق خرید کارت شارژ برای مشترکان سیم‌کارت دائمی ایرانسل فراهم شده، این سوال ایجاد شده که با توجه به اینکه یک بار درصدی به‌عنوان مالیات برروی قبض مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی این اپراتور محاسبه می‌شود، آیا این مشترکان با خرید کارت شارژ بار دیگر متحمل هزینه پرداخت مالیات خواهند شد یا خیر؟

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، روابط عمومی ایرانسل در پاسخ به این سوال به ایسنا اعلام کرد که مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی اپراتور دوم تلفن همراه برای پرداخت صورتحساب از طریق خرید کارت شارژ دیگر متحمل هزینه مالیات مجدد نخواهد شد اما برای مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری که برای شارژ سیم‌کارتشان به خرید کارت شارژ اقدام می‌کنند، از همان میزان شارژ مبلغی هم به‌عنوان مالیات از آن‌ها کسر می‌شود.

ایرانسل چندی پیش خبری مبنی بر فراهم شدن امکان پرداخت صورتحساب از طریق خرید کارت شارژ برای مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی خود منتشر کرد که بر اساس آن کلیه مشترکانی که مایلند به غیر از روش‌های گوناگون فپرداخت صورتحساب ایرانسل، روش پرداخت آسان‌ دیگری را تجربه کنند، می‌توانند با خرید کارت شارژ ایرانسل به میزان بدهی‌شان،‌ صورت حساب خود را پرداخت کنند.

 

                            

image

 

بر اساس این گزارش مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل برای پرداخت صورتحساب خود از این طریق باید تا شماره رمز 12 رقمی موجود در کارت شارژ خریداری شده را از چپ به راست و با کد دستوری # شماره رمز 12 رقمی کارت شارژ * 130* از سیم‌کارت دائمی ایرانسل خود شماره‌گیری کنند.

اما مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری زمانی که کارت شارژی خریداری می‌کنند برای استفاده از شارژ از چپ به راست و با کد دستوری*140* شماره رمز 12 رقمی # و بعد با زدن کلید تایید (ok) اقدام می‌کنند ولی مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی که قصد دارند صورتحساب خود را از طریق خرید کارت شارژ پرداخت کنند با کد دستوری دیگری شماره رمز 12 رقمی را وارد می‌کنند بنابراین در این صورت از آن‌ها هزینه مالیات کسر نمی‌شود.

بنا بر اعلام اگر رقم بدهی مشترک به گونه‌ای باشد که لازم است بیش از رقم خالص پرداختی، کارت شارژ خریداری شود، باقیمانده آن پس از تسویه‌حساب در صورتحساب دوره بعد، از حساب مشترک کسر می‌شود.

 


جدیدترین‌ اخبار

به‌روزرسانی Z60 اولترا نوبیا؛ عملکردی بی‌نظیر با پردازنده‌ی نسل جدید

نوبیا به‌زودی گوشی هوشمند Z60 Ultra را با پردازنده‌ی اورکلاک‌شده‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ «Leading Version» به‌روزرسانی می‌کند. این گوشی در تاریخ ۲۳ تیر ۱۴۰۳ (23 جولای 2024) در بازار چین و بازار جهانی عرضه خواهد شد.
 

بیشتر بخوانید
آیفون دست دوم بخریم یا اندروید نو؟

در این مطلب بررسی خواهیم کرد بین آیفون دست دوم یا اندروید نو، کدام یک گزینه بهتری برای شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید
موتورولا Edge 50 Neo در راه است؛ مشخصات و رنگ‌های احتمالی فاش شد

موتورولا به زودی از گوشی میان‌رده‌ی جدید خود به نام Moto Edge 50 Neo رونمایی خواهد کرد. این گوشی جانشین Edge 40 Neo خواهد بود و با حافظه‌ی بیشتر، رنگ‌های جدید و احتمالاً مشخصات مشابه نسل قبلی خود عرضه می‌شود.

بیشتر بخوانید