خانهاخبار

اچ تی سی گزارش درآمد سه ماه اول 20…

اچ تی سی گزارش درآمد سه ماه اول 2015 خود را ارائه کرد

جی اس ام: امروز غول تایوانی گوشی ساز یعنی اچ تی سی، گزارش مالی سه ماهه اول 2015 خود را منتشر کرد. اچ تی سی زمانی یک کمپانی بسیار معروف و محبوب بود، آن زمان که این کمپانی گوشی های ویندوزفونی عجیب و غریبی را ارائه می کرد، شاید خیلی ها نامی از کمپانی هایی مانند اپل و سامسونگ که امروز سردمدار این حوزه هستند نشنیده بودند.

۱۳۹۴/۱/۱۸

جی اس ام: امروز غول تایوانی گوشی ساز یعنی اچ تی سی، گزارش مالی سه ماهه اول 2015 خود را  منتشر کرد. اچ تی سی زمانی یک کمپانی بسیار معروف و محبوب بود، آن زمان که این کمپانی گوشی های ویندوزفونی عجیب و غریبی را ارائه می کرد، شاید خیلی ها نامی از کمپانی هایی مانند اپل و سامسونگ که امروز سردمدار این حوزه هستند نشنیده بودند. اما در سال های اخیر اچ تی سی با مشکلات مالی زیادی مواجه شد که علت تمام آن ها رشد سریع سامسونگ و اپل در دنیای موبایل است.

 

اچ تی سی اعلام کرده که سود خالص این کمپانی در سه ماهه مربوط به ماه های ژانویه تا مارس برابر 11.6 میلیون دلار بوده که نسبت به سال گذشته در همین زمان  افزایش داشته است.

 

 

image

 

درآمد این کمپانی 25 درصد بیشتر شده و اچ تی سی توانسته مبلغی برابر 41.52 میلیارد دلار تایوان (1.34 میلیارد دلار امریکا) در این سه ماهه به دست بیاورد. این درحالی است که درآمد سه ماهه قبل این کمپانی 47.87 میلیارد دلار تایوان (1.55 میلیارد دلار امریکا) و سود خالص این کمپانی 470 میلیون دلار تایوان (15.9 میلیون دلار امریکا) بوده است.

 

تحلیلگران معتقدند که کارآیی اچ تی سی در سه ماهه اول بسیار ضعیف بوده و سود عملیاتی که این کمپانی کسب کرده نشان می دهد تجارت اچ تی سی پیشرفتی نداشته است. تحلیلگران ادعا می کنند که شاید حتی M9 نیز نتواند به این مشکل اچ تی سی کمکی کرده و آن را حل کند، زیرا بعد از ارائه این گوشی نیز تقاضا برای آن زیاد نبوده است. علت تقاضای کم برای M9 به عقیده تحلیلگران طراحی یکسان و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری نه چندان متفاوت M9 با پرچمدار نسل قبل یعنی M8 است.

 

البته شاید پیش بینی این تحلیلگران چندان درست نباشد و شاید در سه ماهه دوم و یا سه ماهه سوم مشاهده کنیم که فروش خوب M9 بتواند اچ تی سی را از این مشکلات برهاند.

 

منبع: HTC