سرویس خبر
13 شهریور 1396 ساعت 10:50
2 نظر

 

با این دوربین مشابه پولاروید، تصاویر GIF یا متحرک را چاپ کنید!

یک طراح و سازنده هندی با الهام از دوربین‌های پولاروید قدیمی که تصاویر را بلافاصله چاپ می‌کنند و تحویل می‌دهند، دوربینی ساخته است که قادر است تصاویر متحرک GIF ضبط و بلافاصله آن را چاپ کند.

حتما اسم دوربین پولاروید به گوش‌تان خورده است. دوربین‌هایی که بلافاصله بعد از ثبت عکس، آن را روی کاغذ چاپ می‌کنند و تحویل‌تان می‌دهد. اما اگر همچین دوربینی برای ویدئوهای کوتاهی که به فرمت GIF ذخیره می‌شوند وجود داشته باشد چه؟

آبیهشک سینگ (Abhishek Singh)، طراح، برنامه‌نویس و مخترع جسور هندی تصمیم گرفت که چنین دوربینی را بسازد. وی اسم دوربین خود را «InstaGif NextStep» گذاشته است و می‌گوید چنین ایده‌ای را از Polaroid OneStop الهام گرفته است. این دوربین پولاروید، چند لحظه را ضبط می‌کند سپس یک تصویر GIF را به شما تحویل می‌دهد.

سینگ مهارت‌های مختلفی را در زمینه‌های سخت‌ افزار، نرم افزار، مدل سازی و چاپ سه بعدی، طراحی مدار، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، طراحی و ساخت را به کار گرفته است تا این دوربین جالب و جذاب را بسازد. وی جزئیات و مراحل ساخت این دوربین را در یک پست توضیح داده است. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

همان طور که در ویدئو می‌بینید این دوربین را می‌توانید به راحتی در دست‌تان بگیرید و دکمه‌ را فشار دهید تا چند ثانيه‌ای از لحظات‌تان را ثبت کند. پس از چندی تصویر شما از دوربین بیرون می‌آید.  13 شهریور 1396
2570 بازدید
2 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری