سرویس خبر
29 اردیبهشت 1396 ساعت 20:10
0 نظر

 

درباره قابلیت‌های جدید Google Photos بیشتر بدانید

گوگل فوتو از سه قابلیت جدید پرده‌برداری کرد که اشتراک گذاری عکس را برای کاربران بسیار آسان می‌کند. اشتراک‌گذاری پیشنهادی، مجموعه عکس‌های به اشتراک گذاشته شده و فوتوبوک قابلیت‌های جدید گوگل فوتو هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها با ادامه مطلب همراه شوید.

گوگل فوتو با 500 میلیون کاربر، یکی از پرطرفدارترین سرویس‌های گوگل است. این شرکت در کنفرانسI/O 2017  Google از جدیدترین قابلیت‌های گوگل فوتو رونمایی کرد. از قابلیت‌های جدید این اپلیکیشن برداشت می‌شود که گوگل در حال آسان‌تر ساختن اشتراک گذاری عکس با دوستان، هم به صورت خودکار و هم دستی است.

گوگل فوتو با سه قابلیت جدید به‌روز می‌شود؛ Suggested Sharing, Shared Libraries و Photo Books. دو مورد اول به شما این امکان را می‌دهند تا عکس‌هایتان را راحت‌تر با دوستانتان اشتراک بگذارید.

Suggested Sharing یا اشتراک گذاری پیشنهادی، از هوش مصنوعی برای تشخیص چهر‌ه‌ها در عکس استفاده می‌کند و پیشنهاد می‌دهد عکس را با چه کسی به اشتراک بگذارید. شیوه کار بدین صورت است: شما از یکی از دوستانتان عکاسی می‌کنید، این عکس را فراموش می‌کنید و عکس در لابه‌لای دیگر عکس‌های گالری باقی می‌ماند. حالا گوگل فوتو افراد داخل عکس را شناسایی کرده و به شما یادآوری می‌کند که عکس را با فرد یا افرادی که در عکس حضور دارند به اشتراک بگذارید.

Shared Libraries یا مجموعه عکس‌های به اشتراک گذاشته شده، با استفاده از هوش مصنوعی به‌صورت خودکار مشخص می‌کند که کدام عکس با چه شخصی به اشتراک گذاشته شود. به طور خلاصه، کاربر لیستی از چهره‌هایی که می‌خواهد این گالری را با آن‌ها به‌اشتراک بگذارد انتخاب می‌کند و سپس گوگل فوتو چهره‌ها را در عکس‌ها شناسایی کرده و به‌طور خودکار عکس هر شخص را در گالری یا مجموعه عکس‌های وی قرار می‌دهد. برای شرح این ویژگی، Anil Sabharwal، با مقوایی که عکس دخترش روی آن بود به روی صحنه رفت و عکسی از آن گرفت و گوگل فوتو به صورت خودکار آن عکس را با همسرش به اشتراک گذاشت. هردو قابلیت اشتراک گذاری پیشنهادی و مجموعه عکس‌های به اشتراک گذاشته شده در هفته‌های آینده برای کاربران iOS  و اندروید ارائه می‌شود.

قابلیت سوم یعنی Photo Books جالبتر از چیزی است که به نظر می‌رسد. با استفاده از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، گوگل فوتو به صورت خودکار مجموعه‌ای از عکس‌ها را انتخاب می‌کند و سفارش یک آلبوم عکس را به شما می‌دهد.از طریق این ویژگی شما قادر خواهید بود عکس‌هایی را که می‌خواهید در یک آلبوم عکس فیزیکی دراختیار داشته باشید انتخاب کنید و سپس آن‌ها را در قالب یک کتاب زیبا و با کیفیت بالا سفارش دهید. این ویژگی فعلا تنها در ایالات متحده قابل استفاده است، اگرچه گوگل قول داده آن را به کشورهای دیگر نیز گسترش دهد. این ویژگی از هفته آینده دراختیار کاربران قرار می‌گیرد و قیمت آن با کاور ساده 9.99 دلار و با کاور ضخیم‌تر 19.99 دلار است.

همچنین گوگل فوتو از این پس تب جدیدی به نام Sharing در رابط کاربری خود دارد. در این بخش نمونه‌هایی از پیشنهاد‌ به اشتراک گذاری عکس با دوستان و خانواده ارائه می‌شود. شما می‌توانید عکس‌هایی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید بازبینی کنید، سپس گزینه Share را انتخاب کنید.

در پایان، گوگل اعلام کرد که از ویژگی جدید گوگل لنز نیز در گوگل فوتو استفاده خواهد کرد. گوگل لنز اساسا ویژگی تشخیص شی است که به کاربران درباره اشیا موجود در عکس اطلاعات بیشتری می‌دهد. این قابلیت با استفاده از هوش مصنوعی، مجموعه‌ای از اطلاعات اشیا مختلف موجود در عکس را شناسایی می‌کند. برای مثال گوگل لنز می‌تواند متون داخل عکس را به زبان شما ترجمه کند. یا مثلا می‌توانید دوربین گوشی را روی یک نقاشی نگه دارید و اطلاعات تاریخی در مورد آن نقاشی را در کادر دوربین خود مشاهده کنید.

گوگل فوتو را برای اندروید و آی‌او‌اس می‌توانید از لینک‌های زیر دانلود کنید.

   29 اردیبهشت 1396
1602 بازدید
0 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری